Unohditko salasanan?

Valikko
  • Etusivu
  • Keskustelu
  • Artikkelit
  • Tiedostot
  • Galleria
  • Yhteisöt
  • Käyttäjät
  • Palaute
Suodata sisältöä:
  • » BF3
  • » BF4
  • » CoD:BO2
  • » CoD:Ghosts
  • » CS:GO
  • » Dota 2
  • » Indie
  • » Lanit
  • » LoL
  • » SC2
  • » Yleinen
  • » KAIKKI PELIT
Online: 220
Uutiset > Counter-Strike: Global Offensive

Team Crushed on nyt RCTIC.CS:GO

jaa kirjanmerkki
Counter-Strike: Global Offensive / 04.11.2012 20:30 / Kirjoittanut iArskaoffline
kuvaPitkäikäinen joukkue Team Crushed on hiljattain siirtynyt pelaamaan Global Offensiven pariin. Alunperin kaveriklaanina toiminut joukkue on ollut tuttu näky Counter-Strike: Sourcen ajoilta ja pelin vaihdon jälkeen RCTIC värväsi joukkueen organisaatioonsa.

Haimme joukkueen kapteenin Ari-Matti "Pahis" Hyvärisen haastatteluun, joka on luettavissa alta:



Morjens! Esittelepä itseäsi ja kertaile vähän pelihistoriaasi.
Moro, Ari-Matti Hyvärinen on nimi ja Pahis nimimerkki. Olen 23-vuotias Hämeenlinnalainen se Clanbasen Paskin CS-pelaaja. Melkein koko ikäni olen jotain pelaillut mutta CS-pelaaminen alkoi vuoden 2002 hujakoilla Counter-Strike 1.5:n parissa, jossa tuli pelkkää publaa hakattua irlien kera. 1.6 myötä ruvettiin huvikseen pelaamaan 1.6 CB:ssä, jossa kovin suurta menestystä ei tullut taitojen ja kiinnostuksen puutteen takia. Siinä tuli sitten parisen vuotta peliä tahkottua ja lopettettua 2005. 2010 surullisten sattumien kautta tuli palattua takaisin CS pariin. Siitä sitten pikku hiljaa lähdettiin tahkomaan ja miettimään, että mitäs tässä pelissä voisi saavuttaakkaan.

Team Crushed on ollut jo jonkin aikaa tuttu näky monissa turnauksissa. Kertoisitko omin sanoin, minkälainen joukkue on kyseessä?
Team Crushed perustettiin vartavasten RCTIC Gamesia varten, mutta jäimme vähän siihen kiinni ja rupesimme pelaamaan sillä nimellä myös muita turnauksia. Alussa aloitimme pelkällä mixillä ilman tavoitteita ja pelasimme turnauksia ilman suurempia tavoitteita. Tähän kuitenkin kyllästyttiin ja ajateltiin että ruvetaan panostamaan pelaamiseen ja pistetään vähän ajatusta mukaan, tästä sitte lähti tämä meidän "menestys"tarina. Mitään suurta emme ole vielä saavuttaneet, mutta RCTIC Gameseissa kaikki muut sijoitukset on tullu käytyä läpi, paitsi sitä maagista 1-sijaa.

Lineup on pysynyt suurinpiirtein aina samana, pari pelaajaa mennyt tai tullut. Tällä hetkellä pelaaja kuntamme näyttää tältä:

PL3GU: 19v mies Lempäälästä pelannu CSS julkaisusta asti, mutta aika heikoilla tuloksilla. Jonkin verran eri ladduja, esim. ESL, UNGL ja CB. Mutta nyt tästä GO:sta innostunut ja hyvinhän se on lähtenyt käyntiin ja toivottavasti jatkuukin. Paras mahdollinen tiimi tällä hetkellä kasassa mitä voi olla.

Malibu: 27-vuotias kouvostoliittolainen IGL. KGB:n takukirjoilla.

String Emil: 21-vuotias lappeenrantalainen wnb rakennusinsinööri ja luukkiksen syötti.

Luukkis : 21-vuotias ristiinalainen opiskelija, joka tykkää ammuskella rynnäkkökivääreillä.

Siirryitte RCTICin riveihin pelaamaan hetki sitten, miten tärkeänä näette organisoitumisen?
Organisaatio on pelaajien tukena on mielestäni tärkeää ainakin, jos organisaatiossa on osaavat managerit, jotka myös tukevat pelaajia ja toimivat kannustajina. Organisaatioden tuki mielestäni helpottaa pelaajien rooleja ja he voivat keskittyä pelaamiseen enemmän.

Millaiselta tuntui siirtyä pelaamaan CS:GO:ta? Jouduitteko tekemään vaikeitakin päätöksiä?
CS:GO:n siirtyiminen oli itsestään selvyys. Source:sta en ole ikinä pitänyt pelinä, sitä tuli vain pelattua. CS:GO tuntuu paremmalta ja luontevammalta pelata.

Näetkö CS:GO:ssa pelinä paljonkin parannettavaa? Uskotko CS:GO:n tulevaisuuteen?
Muutamia bugikorjauksia peliin olisi hyvä saada. Mielestäni peli oli kuitenkinkin parempi vielä beta-vaiheessa, kun peli muistutti enemmän 1.6:sta. Mielestäni CS:GO:lla on kirkas tulevaisuus, 1.6, CSS, COD, BF3 pelaajia myös tullut yrittämään peliin, mikä on hienoa.

Millä tapahtumilla teidät näkee seuraavaksi? Mitä tavoitteita teillä on joukkueellanne?
Yritämme änkeä itsemme kaikkiin mahdollisiin online-turnauksiin ja liigoihin ja toivoa, että kerkeemme pelaamaan kaiken. LanTrekeille lähdemme, mikäli lompakosta löytyy ylimääräinen lovi lippuihin.

Kiitokset! Vapaat sanat?
Kiitokset RCTIC:lle, kun ottivat meidät organisaatioon mukaan. Pitäkää lippu korkealla!


    RCTIC.CS:GO line-up:

    lippu Ari-Matti "Pahis" Hyvärinen
    lippu Juhis "Malibu" Maljanen
    lippu Kalle "String Emil" Korhola
    lippu Niko "Luukkis" Grek
    lippu Martti "PL3GU" Nuora


Lisätietoja: rctic.org
Uusimmat
Arvostelussa Battleborn
Arvostelussa HyperX Cloud Revolver
Arvostelussa Quantum Break
Arvostelussa Rainbow Six: Siege
Finnwars-pelin joukkorahoitus alkoi
Suomi maailmanmestariksi IeSF:n SC2-turnauksessa
BlizzConissa turnauksia ja uusia pelijulkistuksia
Tamperelaisen peliyhtiö Vasara Entertainmentin Stardust Galaxy Warriors valittu Unite Boston Showcase -näyttelyyn
Killing Floor 2 ja Evolve kokeiltavissa viikonloppuna
Arvostelussa Asus ROG GR8

MAINOS

MAINOS



Edellinen uutinen
ESWC 2012: CS:GO-turnausten tulokset
Seuraava uutinen
SC2: Otacraft-turnaus lauantaina 10.11.
Haku aihepiirin uutisista
Videoarvostelussa Kingston HyperX Fury Pro -hiirimatto
Vectorama 2015 Oulussa 4.-7.6.
LanTrek 15 tänä viikonloppuna
Assembly Winter 2015: Katseluopas
Steamin joulualet käynnistyivät
Avainsanat: rctic team crushed csgo cs:go counter-strike global offensive
Tiedätkö aiheen, josta emme ole uutisoineet? Lähetä uutisvinkki!

KOMMENTIT (0)

1

Osallistu keskusteluun ja rekisteröidy sivustolle.
Lukossa alkuun 

1

© Copyright 2004 - 2021 Finnish Gaming Community ry
Contact » Mediatiedot » Rekisteriseloste » Käyttöehdot » Ylläpitäjät » Yhteistyössä » Palaute » Uutisvinkki » Hae ylläpitoon » RSS » 0.0418 sekuntia
Nebula
EA
SEUL ry
Battlefield 1942
Uutiset
Pelitiedot
Tiedostot
Battlefield: Vietnam
Uutiset
Pelitiedot
Tiedostot
Battlefield 2
Uutiset
Pelitiedot
Tiedostot
Battlefield 2142
Uutiset
Pelitiedot
Tiedostot
Battlefield Heroes
Uutiset
Pelitiedot
Tiedostot
Battlefield: Bad Company
Uutiset
Pelitiedot
Tiedostot
Battlefield 1943
Uutiset
Pelitiedot
Tiedostot
Battlefield: Bad Company 2
Uutiset
Pelitiedot
Battlefield 3
Uutiset
Pelitiedot
Battlefield 4
Uutiset
Call of Duty
Uutiset
Pelitiedot
Tiedostot
Call of Duty: United Offensive
Uutiset
Pelitiedot
Tiedostot
Call of Duty 2
Uutiset
Pelitiedot
Tiedostot
Call of Duty 4
Uutiset
Pelitiedot
Tiedostot
Call of Duty: World at War
Uutiset
Pelitiedot
Tiedostot
Modern Warfare 2
Uutiset
Pelitiedot
Call of Duty: Black Ops
Uutiset
Pelitiedot
Call of Duty: Modern Warfare 3
Uutiset
Call of Duty: Black Ops 2
Uutiset
Half-Life 2
Pelitiedot
Tiedostot
Counter-Strike
Uutiset
Pelitiedot
Counter-Strike: Source
Uutiset
Pelitiedot
Counter-Strike: Global Offensive
Uutiset
Team Fortress 2
Uutiset
Pelitiedot
Tiedostot
Left 4 Dead
Uutiset
Pelitiedot
Tiedostot
Left 4 Dead 2
Uutiset
Pelitiedot
Portal 2
Uutiset
Pelitiedot
Indie-pelit
Uutiset
Lanit
Uutiset
Medal of Honor: Warfighter
Uutiset
ShootMania
Uutiset
Starcraft 2
Uutiset
Pelitiedot